Čas pro hrdiny

Jerson
9.5.2007 16:05
Jestliže rádi zkoušíte trochu netradiční přístupy k RPG, máte rádi volnost při výběru světů i postav, jednoduchost a přístupnost pravidel, vyzkoušejte Čas pro Hrdiny.
Autorská citace #21
30.10.2007 12:12 - sirien
No tak použij podobnej systém jako ve FATE s dodatkem, že rozdělení lze samozřejmě udělat i jiným způsobem, např. podle četnosti - a dej tam svůj případ jako příklad :)
Alnag: Vůbec se Jersonovi nedivim. Obálka pro hru Čas pro hrdiny kde je HARRY POTTER je výsměch, Potter neni žádnej hrdina, jak už jsem vysvětloval někomu na RPG Fóru, můžu to sem přeposlat, ale asi do jiné diskuse, je toho docela hodně... každopádně pointa je v tom, že ač je v knížkách HP opravdu mnoho hrdinů, tak Potter je zrovna jedna z těch mála postav, která hrdinou rozhodně není. Je to trotl, kterýho mocní používají jako párátko kterym můžou šťourat tam, kam by se jinak nedostali, to je všechno.
Osobně dávám Jersonovi za CPH 1 a Tobě za obálku s Potterem 5 :)
Autorská citace #22
30.10.2007 12:20 - Jerson
Ti "hrdinové" v názvu jsou záměrně dvojsmyslní - jednak jako "Hrdinové" a pak jako "hlavní postavy". Nová verze obálky vypadá už jinak, Harry tam není. Zato je tam Lara Croft :-)
Autorská citace #23
30.10.2007 12:39 - Alnag
Sirien: Pětka od tebe je jako jednička od někoho jiného. Takže díky. :o)
Autorská citace #24
30.10.2007 13:11 - sirien
jen počkej, já Ti těch "Sirienovskejch jedniček" ještě nandám... <evil>
Autorská citace #25
24.6.2009 10:23 - Element_Lead
HP na obalce u jakehokoliv RPG je spis genialni tah... hrdina nehrdina :P
Autorská citace #26
24.6.2009 10:26 - Jerson
Mno, nerad bych z toho měl debatu o HP, takže sem večer asi nahodím jinou verzi obálky.
Autorská citace #27
24.6.2009 13:44 - Gurney
A objeví se v dohledné době na kostce poslední verze pravidel? Slyším samou a chválu a nemůžu si to vyzkoušet :(
Autorská citace #28
24.6.2009 13:56 - Jerson
Dohledná doba znamená, že do mně někdo bude kopat či mě jiným účinným způsobem motivovat :-)
Ale jo, mám to v plánu.
Autorská citace #29
24.6.2009 14:02 - pipux
Hrdinové ... pche :). Harry Potter? Lara? Pořád nejsem ohromen. A co takhle si na obálku přibrat někoho o trošičku víc <evil> :)

Protože:
- zlo je jen dobro z pohledu druhé strany ;)
- zlo je vždy fascinující (že prý na nižší mozkové úrovni, a taky proto, že nás fascinuje, jak hluboko až můžeme klesnout)
Autorská citace #30
24.6.2009 16:09 - Jerson
Používám jiné zlé týpky, třeba jako na tomto obrázku



ale stejně nevím, jestli si někoho z nich nechám nakreslit na titulní stranu pravidel.
Autorská citace #31
24.6.2009 16:17 - sirien
Hezké, kterej je kterej?
Autorská citace #32
24.6.2009 16:19 - Colombo
Jerson: to vlevo nahoře je představitelka EMO nebo Greenpeace?
Pipux: Overlord vůbec nebyl zlý. Zabíjel si samé zkorumpované věci. Zlé hobity, zlé elfy, zlé trpaslíky, masožravé brouky, succuby.. V tomhle mě Overlord naprosto zklamal. To zlejší byl Dungeon Keeper v čele s Hornym.
Autorská citace #33
24.6.2009 16:25 - sirien
Píše:
To zlejší byl Dungeon Keeper v čele s Hornym.

Vždycky mě bavilo mučit elfy a dělat z nich své poslušné služebníky...
Autorská citace #34
24.6.2009 16:32 - pipux
Jerson píše:
Používám jiné zlé týpky, třeba jako na tomto obrázku

Ten záporňák vlevo dole vypadá zvlášťě vydařeně. Nikdy nevíš, co si pod těmi brýlemi myslí.

Colombo píše:
Overlord vůbec nebyl zlý. Zabíjel si samé zkorumpované věci. Zlé hobity, zlé elfy, zlé trpaslíky, masožravé brouky, succuby.. V tomhle mě Overlord naprosto zklamal.

Uvedu ti to na pravou míru ... v Overlordu jsi buďto mohl být zlý, nebo "skutečně" zlý. A valná většina hráčů chtěla být velmi zlá (možná ještě zlejší, a proto byla zklamána).

V Overlordu II (ofic. vyšel včera :) ) můžeš být buď zlý ničitel, nebo zlý dominátor. Těš se :)
Autorská citace #35
24.6.2009 16:46 - Jerson
Vlevo nahoře je Freya, tehdy ještě nacistická kočka.
Vpravo dole je ... no, teď nevím, který z kluků to měl být. Možná Walter Dritt.
Vlevo uprostřed je Herr Fünfzehn, velitel divize SS Totenkopf, mrtvý a znovu oživený ne_tak_docela_člověk, hlavní záporák mé první kampaně. Jméno dostal podle pořadového čísla pokusu, původně byl prostě Projekt patnáct.
Byl tak úžasně zlý (nebo spíše úžasný a zlý), že když ho nakonec na Měsíci zabili a dohráli další dvě části kampaně, Karolína (hráčka Freyi) si vyžádala, aby se objevil i v Omeze.
Asi nemusím dodávat, že tenhle obrázek stejně jako všechny ostatní kreslila Karolína - z toho jak si vyhrála se svým oblíbencem to doufám bylo jasně vidět (: )
Jo a ty brýle ... se situacemi okolo brýlí jsem si mnohokrát vyhrál. Toto
pipux píše:
Nikdy nevíš, co si pod těmi brýlemi myslí.

je naprosto přesné.
Autorská citace #36
25.6.2009 20:44 - Jerson
Nevím proč, ale nejde mi sem nahrát obrázek - nebo spíše se nezobrazuje :-(
Autorská citace #37
25.6.2009 23:12 - Sethi
f5? =)
Autorská citace #38
26.6.2009 02:37 - Jerson
Na to že jsem to zkoušel asi pětkrát ... ale už to vypadá tak jak má, takže v pořádku.
Autorská citace #39
4.11.2009 15:43 - jonka
Hola, Jersone jak aktuální jsou pravidla v záhlaví? Prý do tebe máme kopat či co : ) Rád bych si to přečet.
Autorská citace #40
4.11.2009 16:05 - Jerson
Na pravidlech jsem začal pracovat, ale pak mě konečně napadl trochu originální způsob, totiž že je budu psát jako příručku pro postavy přímo ve hře. Takže - pustím se do nich.

Nicméně jde ti o fluff nebo o mechaniky?

QuentinW píše:
Btw jak vlastně funguje nejnovější CPH, tam je taky pevná šance, ne? (není někde už ke stažení?)


Funguje tak, že hráč si řekne, jak moc chce riskovat, a hodí. při hodu 1 je to co nastavil počet neúspěchů, při hodu 2 - 5 je to počet úspěchů, a při hodu 6 je to počet kritických neúspěchů (a postih ke všem dalším hodům)
Maximální výše rizika je daná hodnotami vlastností a dovedností.

Tedy šance je 2:1 pro úspěch. Klidně můžeš dát 1:1 nebo 1:2 (třeba pro survival horor).
Plus je ještě pravidlo pro popisování, ale to v této souvislosti není moc podstatné.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.001723051071167 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.071494817733765 secREMOTE_IP: 34.230.66.177