Čas pro hrdiny

Jerson
9.5.2007 16:05
Jestliže rádi zkoušíte trochu netradiční přístupy k RPG, máte rádi volnost při výběru světů i postav, jednoduchost a přístupnost pravidel, vyzkoušejte Čas pro Hrdiny.
Autorská citace #1
9.5.2007 16:05 - Joe
Fešná obálka, len aby ťa nejaké líšky z 20. storočia neprišli naháňať! ;)
Tlačím a pustím sa do čítania... za pár dní! (teda najmä kvôli tomu N/A pri korektúrach :D )
Joe
Autorská citace #2
9.5.2007 18:14 - Ebon Hand
Stahuji a nastuduji :-) Plánuji to i vyzkoušet, po těch několika zkušenostech..
Autorská citace #3
10.5.2007 10:06 - Jerson
Eh, konečně taky nějaké reakce ... korektury nebyly provedeny, takže vím o mracích chyb, ale opravovat je budu až v další verzi.
Autorská citace #4
25.5.2007 12:16 - Joe
Prečítal som si (korektúry nechám stranou, že, Jerson? ;)
Pravidlá sú napísané v podstate jasne, prílišná ukecanosť mi v podstate nevadila. Samozrejme, že keby si ich začal čítať profesionálny autor literatúry (no personal offense meant) s dlhoročnými skúsenosťami, vedel by ich možno trošku zostručniť, aby im to pridalo ešte väčší punc prehľadnosti. Občas by som možno zvýraznil niektoré odstavce, ktoré sú z celej časti textu podstatné, ale to je už pokročilá úprava a tú najlepšie spraví len Jerson (po päťdesiatich prečítaniach, keď sa to dostatočne uleží v hlave).
Osobne by som pridal buď na koniec alebo priebežne tabuľky pre všetky modifikátory, ktoré sa v druhej polovici pravidiel nachádzajú. V texte sa to hľadá ťažšie, lebo musíš čítať celý odstavec, v tabuľke by to bolo pekne vždy zhrnuté.
Príklady sú vhodné, len v niektorých by bolo treba zistiť, či sú matematicky korektné (Jersonovi som už napísal jeden príklad - Otázka: (str. 14 - príklad Riel s Nortonem hledají Darena) - zlepšovanie šancí (+1 za každú hodinu):
...Tedy za půl hodiny nic. Za hodinu hledání dostanou oba bonus +1. Bylo by možné házet znovu, ale logičtější je v tomto případě použít původní hod a zvedat postupně výsledek. Norton má tedy 0 úspěchů a doslechne se, že Daren tam někde bydlí – neví ale kde... )
Aj systém je logický, a aj keď spočiatku budú určite hráči mať maličké problémy určiť, aké všetky modifikátory sa k danej situácii/postave priradia, po chvíli (a so skúsensjším Pánom hry) to ale pôjde ako po masle.
Jediné, čo by som vytkol (z môjho osobného pohľadu), je niekedy až priveľa "čísielkovania", teda modifikátory za každú drobnosť. To sa ale všetko dá dohodnúť, takže to môžete nahradiť jedným hodom za všetky, alebo vzatím 5.
Toť odo mňa a rád by som si to niekedy (samozrejme najlepšie s Jersonom ;) zahral...
Joe
Autorská citace #5
25.5.2007 13:04 - Jerson
Díky za postřehy. Vzhledem k tomu, že budu o CPH přednášet na Gameconu, do té doby pravidla ještě upravím. Hlavně asi některá číslíčka vynechám, jsou stále méně podstatná. (Jen někteří hráči je prostě chtějí)
Autorská citace #6
25.5.2007 13:16 - Joe
Tak ich daj na koniec ako voliteľné pravidlá, ktoré môžeš priebežne podľa playtestovania pridávať ;)
Autorská citace #7
25.5.2007 13:45 - unknown
Odkud je ta holka s tim lukem?
Autorská citace #8
25.5.2007 13:53 - Alnag
To není nějaká holka s lukem, ale Keira Knightley (hraje třeba v Pirátech z Karibiku) a je to z Krále Artuše. Jinak Jerson opovrhnul mojí geniální obálkou nechal si zrobit nějako jinou, čímž si to u mně totálně rozlil...* :-))
Takže si to vychnutnejte dokud to má ještě tuhle...
* Pro ty s extrémně dlouhým vedením, to má být jako vtip...
Autorská citace #9
25.5.2007 15:00 - Jerson
Jojo, vychutnávejte, dokud je čas, protože na další verzi bude Lara a Ripleyová :-)
Autorská citace #10
25.5.2007 15:17 - Joe
Jo! A na obálke Starter edition CPH bude "A je to!", Muppet Show a Teletubbies!
Autorská citace #11
16.9.2007 11:43 - kuki
Podle mě byla pravidla napsaná moc obecně. Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsou tyto pravidla určena pro každého, kdo si rád zahraje RPG. Ale nedokážu si představit, kdybych se mi dostali tyto pravidla do ruky, jestli bych dokázal udělat postavu, vymyslet dovednosti a napsat si svůj vlastní seznam a systém kouzel...
Autorská citace #12
18.9.2007 11:54 - Jerson
Dobře, tedy položím otázku: Co přesně ti v CPH chybí? Jednotlivá kouzla? Konkrétní dovednosti?
Mám totiž jistou obavu, že "sepsat vlastní seznam kouzel" je problém hráčů, kteří jsou na seznamy kouzel zvyklí a nedovedou si představit kouzlení bez nich.
Nicméně pokud problém zní "Nevím co mám hrát, pravidla mi nedávají vodítko, věc je jiná."
Takže jak tedy?
Autorská citace #13
24.9.2007 17:40 - kuki
Mno, seznam dovedností a schopností není problém vymyslet, pro nového hráče, když je zkušený PJ, nebo někdo, kdo je schopen novému hráči poradit. Ale dovednosti jako vodítko a seznamy kouzel s odlivy by měli být k CPH dostupné. Jak by potom nezasvěcený hráč odhadoval jaké kouzlo má jakou třídu a tak, když je rád, že dokáže pochopit systém úspěchů.
Autorská citace #14
24.9.2007 19:02 - Jerson
No, seznam dovedností je věc, která se mnohem snáze navrhne než udělá - bereš doufám v potaz, že v CPH lze hrát ledacos.
Autorská citace #15
24.9.2007 19:06 - Alnag
Jerson - určitě by se dalo něco převzít (s tím že část by byla variabilní pro různé věci a něco asi univerzální ne?)
Autorská citace #16
25.9.2007 07:43 - Jerson
To dalo, a také jsem v předchozí verzi rozepsaný seznam měl ... ale zabíral dost místa a lidé si stěžovali, že pravidla jsou moc tlustá. Takže jsem nabyl dojmu, že napsat způsob, jakým se dovednosti tvoří a hlavně používají, plus příklady bude lepší a dostačující.
Autorská citace #17
25.9.2007 09:10 - Alnag
Můžeš to udělat jako doplňek... ;-)
Autorská citace #18
10.10.2007 08:50 - Dalcor
navrhuji převzít s Tristatu. Je to generický systéma má asi 80 dovedností, nebo kolik.
Autorská citace #19
14.10.2007 20:58 - Sosáček
Ve FATE jsou taky pro ukazku popsany tri stupne (ruzne siroke) dovednosti, i s doprovodnym textem o tom jak je rozdelit podle toho co vas ve hre ceka, jakoze kdyz hrajete hru kde se moc nepocita s atletickejma vykonama, tak vam misto behani, skakani, plavani a lezeni staci jedna atletika se kterou se da delat vsechno, a tak.
Autorská citace #20
14.10.2007 21:15 - Jerson
FATE jsem četl, a přiznám se, že tohle rozdělení mi zrovna moc nefungovalo - třeba ve své hře potřebuju běh zvlášť a zbytek atletiky také zvlášť, protože se používají zhruba stejně často.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0016548633575439 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.068012952804565 secREMOTE_IP: 107.23.85.179