Čas pro hrdiny

Jerson
14.6.2007 22:16
Další příběh odehrávající se v Německu roku 1938, na začátku války s Československem. Dva muži, kteří již mají své zkušenosti s událostmi, které se odehrávají za tímto světem, a tři náhodní kolemjdoucí, kteří byli byli proti své vůli zataženi do této války. Války, které nerozumí, a kterou není možné vyhrát.

hráli:

Jerson - Vypravěč

Alef0 - Werner Stollpen, strojař

Alnag - Dr. Otto von Meserturm, lékař

Ebon Hand - Rony Schneider, výzkumník paranormálních jevů

hRob - Karl Speidel, pianista

Nerhinn - Ingrid Nachtnebel, violoncellistka
Autorská citace #1
14.6.2007 22:16 - Ebon Hand
No pokud to budeš psát takhle podrobně, tak z toho bude celý román. :-)
Každopádně ještě jednou děkuji za výbornou hru. Při této hře jsem cítil i souhru s dalšími postavami. Myslím psychickou a dialogovou, ne dějovou (ta se tak nějak musí vytvořit stůj co stůj, aby se příběh posouval).
Hlavně ty rozhovory postav byli dobrý.
Autorská citace #2
15.6.2007 08:39 - Jerson
No, Alef0 si trochu stěžoval, že jsi málem ovládl celou hru, protože jsi jim třem říkal "po tom radši nepátrejte" a bavil ses s doktorem (bohužel mi uteklo, co konkrétně jste spolu řešili, jen si pamatuju jak Alnag řekl "A tam jsem umřel" nebo něco takového :-)
Mohl bys sem obsah vašeho rozhovoru napsat, abych si ho užil alepsoň dodatečně a mohl ho použít v popisu?
A ano, neumím psát stručně a zajímavě, tak se snažím psát spíše zajímavěji na úkor stručnosti. :-)
Autorská citace #3
15.6.2007 08:45 - Rytíř
Mě docela vrtalo hlavou, jak dlouhý úsek hraní je tu popsanej.. není to jedno sezení, že ne :) Pokud ano, tak jste si to hraní fakt užívali.. ;)
Autorská citace #4
15.6.2007 11:13 - Nerhinn
J: Já se už na ten tvůj román moc těším :) Doufám, že tvým úmyslem bylo popsat celý děj, protože kdyby se tvůj popis zastavil teď, no... řekněme, že už se nemůžu dočkat další části :)
Autorská citace #5
15.6.2007 12:25 - unknown
Rytir: to je len jedna cast asi pathodinoveho sessionu.
>No, Alef0 si trochu stěžoval, že jsi málem ovládl celou hru
Aby som to upresnil - ked sa na scene zjavil Muz s fotoaparatom, mal som nejaku chvilu dojem, ze zacal byt na scene dominantnym prvkom (kedze toho evidentne vedel najviac). Nakoniec to ale dopadlo celkom dobre - oni s doktorom boli "Ti, ktori vedia" a ktori uviedli zvysok do "reality".
Autorská citace #6
15.6.2007 14:28 - Ebon Hand
2Alef0: no já jsem vám právě nechtěl nic říci, protože jsem opatrný a postupně jsem vás zkoušel. Proto ten test s fotografií, kdyby jste nic neviděli, tak bych vám neřekl vůbec nic a také proto jsem vás skoro přinutil jet na výlet bez vysvětlení do zapadlých lesů.
Trochu jsem doufal, že se to vyváží tím, že jsem komunikoval hodně s doktorem a nechával vám dost prostoru u Jersona pro vlastní vnímání.

Jersone pamatuji si jen útržky, asy by se měl přidat i Alnag.
Pamatuji si skvělý rozhovor mezi doktorem a Wernerem, kdy se W ptal, co je to (šedivák) zač? A D mu vysvětlil, že to je produkt Ruských pokusů na Sibiři.. :-))
Potom se měl ptal Karl jestli jsem policajt (v hospodě nad mapou) a já mu odpověděl, že kdybych byl, tak už sedí za katrem..
Hovory Ingrid si moc nepamatuji, hlavně tu zvláštní kombinaci věcnosti (třeba jdu s tebou, když jsme zdrhali po žebříku) a tajemnosti (vybraní místa na mapě a sama vyrazila do mlhy v lese, face to face se šedivákem)
Werner měl dobrý pološílený dotazy na téma: Co to je? To je bytost z astrálu? Nebo je to Marťan? :-) (po masakru v lomu)

S doktorem jsme se bavili hlavně o minulosti a jak zničit šediváka, aby jsme dostali vzorek na pitvání..
Vzpomínám si, že když mě představoval Ingrid jako Waltra (s dotazem Jakže si toteď říkáš?) tak řekl něco jako, když ke mě přišel, tak pak přišli ONI, pak mi zničil dům, auto a tak.
Pak jsme si pokecali jako starý známý. Doktor vzpomínal jak taky bojoval za velké války a jak se mu udělalo lépe (od můr), když zničili tu stanici. Špekulovali jsme jak HO dostat (šediváka) a nakonec prosazoval, že ho musím nějak znehybnit a on mu píchne své oblíbené morfium do oka! Já mu řekl o Anderes a shodli jsme se, že ONI potřebují k něčemu elektřinu, ale nevíme k čemu.
Pak mi odhalil smrt řezníka Bertranda, který se chtěl přidat k NIM, ale doktor věděl, že ostatní nechtějí a když se nepřidají všichni tak je zabijí. Tak ho prý zabil, stejně už prý byl mrtvý, tak jako tak..
Rozhovor byl věcný a plný černého humoru, velmi černého.. :-)
Autorská citace #7
15.6.2007 15:02 - alef0
Ano, prave preto, ze to nakoniec dopadlo dobre - Herr Schneider bol s Doktorom asi ako Mulder a Scullyova, ktori su typicky znali situacie, ktora obklopuje zahadu a popri tom, ze sa musia vysporiadat s nou, maju "na krku" este aj okoloiducich beznych ludi, ktori absolutne nevedia, co sa deje.
Autorská citace #8
18.6.2007 21:34 - Jerson
Nebojte, popis dokončím, jen jsem neměl čas ... jsem prostě moc podrobný :-)
Ebone, díky za to upřesnění, místy jsem vás poslouchal jen na půl ucha, protože času bylo málo a věnoval jsem se ostatním, a tak si pamatuju jen pár zajímavých momentů.
Btw. moje družina dostala zprávu od Ingrid, která jim v něčem zamotala hlavu, a taky se byli podívat na místě onoho incidentu. A řeknu vám, bylo to super vidět, jak z náznaků konstruují, co se vlastně stalo. Hlavně ta rozbitá láhev éteru jim dala fakt zabrat, v jednu chvíli mysleli, že už našli zbraň proti šedivákům :-)
Alefovi se omlouvám za spoilování, ale chtěl jsem se o ten zážitek alespoń trochu podělit. Jednou z toho asi udělám celou knížku nebo alespoň příběh do herního světa, kampaň k odehrání.
Autorská citace #9
19.6.2007 17:16 - Ebon Hand
Vzhledem k tomu, že Alnag nic nepsal. Tak jen doplním.
Vzpoměl jsem si, že jsme si dělali ze sebe srandičky. Něco jako:
Zase vy? To tu zase všchno rozstřílíte?
Ale doktore vždyť se zase tolik nestalo... Co dělá paní Braunová?
Zničil ste mi celej dům.
Já vím a taky vypil bar. Snad se tolik nestalo. Vy jste zase popravil řezníka.
No von už byl stejně vlastně mrtvej..
Zase jsem vás odvelz, když jste tam šermoval tou hůlkou na šediváka..
Hm. Půjdeme na oběd.
Autorská citace #10
20.6.2007 10:48 - Jerson
Tak tohle jsou dobré hlášky, i když se nedají vytrhnout z kontextu. Díky.
Autorská citace #11
21.6.2007 13:21 - Jerson
Tak jsem opět napsal další kousek děje, jde mi to docela pomalu, protože ... se to snažím napsat zajímavě.
Autorská citace #12
21.6.2007 15:34 - alef0
Ach, toto uzasne sme my hrali?
Autorská citace #13
21.6.2007 15:51 - Jerson
No jasně :-) Jen jsem některé pasáže trochu přibarvil, aby čtenáři měli před očima to co já, když jsem si hru představoval.
Autorská citace #14
21.6.2007 16:31 - Rytíř
No, musím říct, že se ti to daří popsat dostatečně barvitě, abych byl na šediváky čím dál zvědavější! :) moc se těším na pokračování.
Jo, trochu jsem ti to upravil, pár překlepů, ale hlavně odrážky řádků - máme to zákeřně na tag "br", enter nestačí.
měl bych jednu otázku (i když jistě nebudu první) - nechápu to metro v Berlíně v r.1938. To tam fakt už měli? A bylo podzemní nebo to bylo prostě něco jako bambaj? Anebo je to prostě ta alternativní historie..?
Autorská citace #15
21.6.2007 17:01 - alef0
Na sessione som sa metru az tak necudoval, ved Londyn mal metro uz davno, Budapest tiez... A podla wikipedie je to skoro iste, v 30. roku bola postavena minimalne jedna linka.
Autorská citace #16
22.6.2007 10:16 - Jerson
Rytíř - no, rok a celou minulou kampaň jsem žil v domění, že metro měli jen v Londýně, ale ne - dokonce jsem sehnal plány tras Berlínského metra otevřené do roku 1938. Jen nevím které části jsou podzemní a které nadzemní, ale za to mě snad nikdo pranýřovat nebude - až se podívám do Berlína, tak si přivezu osobní dojmy a postřehy a popisy budou zase o něco lepší.
Momentálně sháním podrobnější plán předválečného Berlína (aby byly vidět jména ulic) a Německa (vesmice a menší cesty), obojí je docela problém, i když jsem ochoten zaplatit značné částky. Já se rád držím reality, protože je to svět vytvořený zadarmo, včetně miliard obrázků, textů, jmen, CPček ... jen je najít :-) Tu a tam něco upravím, třeba stav SS v roce 38, to ještě žádná divize Tottenkopf neexistovala. A Lovecraft taky zemřel v posteli na nemoc a ne v nemocnici na střelnou ránu. Tedy - alespoň tak se to píše.
Autorská citace #17
22.6.2007 10:27 - Alnag
Ono by metro tou dobou bývalo bylo i v Praze. Ale plány na něj nakonec nebyly realizovány...
Autorská citace #18
22.6.2007 11:07 - Rytíř
Aha, ok. Napadlo mě to, že to asi bude reál :) Jen jsem si taky myslel dřív, že před válkou bylo jen v Londýně.
S mapama ti nepomůžu, bohužel.. že jsou dobrý, to souhlasim, všechny autentický věci maj krásnej náboj.
Autorská citace #19
22.6.2007 11:25 - Alnag
Tohle jsou města, která měla před 2. světovou válkou metro - Barcelona (1924), Berlín (1902), Boston (1897), Buenos Aires (1913), Chicago (1892), Glasgow (1896), Hamburg (1912), Londýn (1863), Moskva (1935), Newark (1935), Osaka (1933), Paříž (1900), Philadelphia (1907), Tokyo (1927), Wuppertal (1901). To jen, abyste si nemysleli... ;-)
Více na: Metro Bits
Autorská citace #20
25.6.2007 11:44 - Jerson
Další část napsána. Pro pokračování potřebuju znát obsah rozhovorů mezi Ebonem a ostatními, ve hře jsem neměl moc času věnovat jim pozornost a kdybych je měl vymýšlet, nebudou ani z poloviny tak zajímavé jako na hře.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0008690357208252 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.058562994003296 secREMOTE_IP: 44.200.210.43