Čas pro hrdiny

Jerson
11.4.2014 20:52
Autorská citace #1
11.4.2014 20:52 - noir
Nechápu. Proč to tady je? Nějaký test?
Autorská citace #2
11.4.2014 22:38 - Gurney
Zatím tedy nefungují obrázky, ale jinak super článek, podobné "historické kuriozity" potenciálně použitelné i do nějakého dieselpunku si přečtu moc rád.
Autorská citace #3
11.4.2014 22:42 - Jerson
Popravdě nevím, kam jinam by se to hodilo, je ho článek o historii.
Autorská citace #4
11.4.2014 22:52 - Dukolm
Jerson: bude ti vadit když ti tam ty obrázky upravím ručně ve zdrojáku?
Autorská citace #5
11.4.2014 23:04 - noir
A proč ho dávat sem, když už je jinde? Nestačilo sem hodit link? Tomu nerozumím...
Autorská citace #6
11.4.2014 23:31 - Alnag
Jersone, obrázky jsem zprovoznil. (Zatím tak nějak přibližně.) Mrzí mne, že to tu nefunguje automaticky. Ale ono tu teď toho nefunguje bohužel trochu víc.
Autorská citace #7
11.4.2014 23:40 - Alnag
Noir píše:
A proč ho dávat sem, když už je jinde? Nestačilo sem hodit link? Tomu nerozumím...


Úplně ti nerozumím, co myslíš tím jinde. Mně to přijde zajímavé a pro určitý žánr RPG jako dobrá inspirace. Takový alternativní svět, kdy by to fungovalo lépe... :)
Autorská citace #8
12.4.2014 00:02 - noir
Alnag: No, že ten článek znám - nevím, proč sem nehodit jen link na Warthunder, odkud je to převzaté: https://warthunder.com/cz/news/94-Ltajc-tanky-cz
Autorská citace #9
12.4.2014 07:25 - Jerson
Alnag píše:
Jersone, obrázky jsem zprovoznil.

Díky moc.

Dukolm píše:
Jerson: bude ti vadit když ti tam ty obrázky upravím ručně ve zdrojáku?
Jestli můžeš, tak je klidně uprav, ať vypadají dobře.

noir píše:
No, že ten článek znám - nevím, proč sem nehodit jen link na Warthunder, odkud je to převzaté:

To byl můj první nápad, ale jednak mi nešlo zprovoznit kativní odkaz, a pak to vypadalo divně, když tu byl jakoby článek a u něj jen jeden odkaz. Považuju za lepší, když si tu člověk může přímo něco přečíst a reagovat rovnou, bez klikání na odkaz a vracení zpět.
Navíc jsem ten článek na War Thunder napsal já :-)
Autorská citace #10
12.4.2014 11:46 - sirien
Hm. Docela by mě zajímalo, jak si autoři představovali bojové nasazení.


noir píše:
Nechápu. Proč to tady je? Nějaký test?

Protože Jersonovi přišlo, že se to sem hodí. A protože očividně někomu, kdo to schvaloval, přišlo, že má pravdu.

A protože podobné věci jsou super inspirace pro různé xx-punky, pulpy a podobné žánry.
Autorská citace #11
12.4.2014 22:07 - Vojtěch
Mno, předpokládal bych, že se měly nízkým letem dostat do týlu nepřítele (mezi válkami by asi byla představa nějakých těch statických zákopů a opevnění, které by tohle překonalo a pak by se to dalo do přepadání méně chráněných cílů v zázemí, takže by likvidovalo zásobování právě oněch zakopaných jednotek nebo je oslabovalo tím, že na jejich zničení by se muselo vyčlenit vojsko, které mělo být jinde. Tím by se umožnilo buď prolomit obranu, nebo ji alespoň vyhladovět. Proto asi slušné dělo, odolnost proti běžným pechotním zbraním a vysoká rychlost. V té době byla ještě pořád v poli pohybová rychlost armád tempem koně, jakmile se vojsko vysadilo z vlaku.
Autorská citace #12
12.4.2014 23:07 - Colombo
sirien: jo, jako bylo ve Světu Zítřka, létající pevnost.

Pot útokem létajících tanků...

cool...
Autorská citace #13
14.4.2014 14:10 - Merlin
:) nechci být rýpal..ale..no..nešel by změnit ten "ředitel" místního kolchozu za předsedu :)...aby to mělo nějakou štábní kulturu
Autorská citace #14
14.4.2014 15:17 - LZJ
To je dobrý článek, netušil jsem, že ten vtip o sovětském traktoru, který opětoval palbu, se zakládá na realitě.
A vůbec nejlepší hláška je tohle: "občas docházelo k tomu, že tank skákal po hladině jako hozený oblázek." - To by chtěl vidět :-)
Autorská citace #15
14.4.2014 18:41 - Jerson
Opravil jsem.

Nevím zda Rusové takové shozy nenatáčeli, nebo se nedochovaly, nebo nejsou na youtube, ale kdyby někdo našel video, byl bych mu vděčný.
Nebo ruské pokusy s překonáváním řeky tankem pomocí přeskočení, takové video by se mi také hodilo.
Autorská citace #16
14.4.2014 18:49 - Colombo
Autorská citace #17
14.4.2014 18:53 - Colombo
http://www.youtube.com/watch?v=aaxKfOwU_qk

Tady sem našel nějakou animaci
Autorská citace #18
14.4.2014 21:25 - Jerson
Tohle znám, ale já sháním videa skutečných druhoválečných tanků, které skákaly 7 - 15 metrů do dálky.
Autorská citace #19
14.4.2014 22:02 - Vojtěch
Mno, vypadalo by to asi jako výsadek Sheridanu z C130, jen s vlastním pohonem a červenou hvězdou.
Autorská citace #20
15.4.2014 12:08 - sirien
L.Z.J. píše:
netušil jsem, že ten vtip o sovětském traktoru, který opětoval palbu, se zakládá na realitě.

dokonce ještě víc, než si myslíš. Ten vtip vznikl na základě Rusko-Čínské "války" na Ussuri - teda, války... války která proběhla ale vlastně se nikdy nekonala. Pitomci si vyznačili hranici řekou, řeka změnila koryto a vytvořila ostrov a lokální zástupci obou stran ho prohlásili za svůj. Následně si šli na základě mlhavých rámcových rozkazů rozbít huby, což vyvrcholilo několika velice vtipnými situacemi vycházejícími z neschopnosti přítomných velitelů i vojsk jedné i druhé strany (Karel Brukner měl na tohle v Maelströmu / Historyconu dost povedenou přednášku na FF a tuším že i PGF) - ve chvíli kdy se tam začaly chaoticky oběma stranám slézat posily a začínalo to být fakt vážné se věc donesla k pohlavárům v Moskvě i v Pekingu a celá záležitost byla oboustranně smetena ze stolu a zahrabána pod koberec.

Každopádně propagandisticky to obě strany samozřejmě prezentovaly jako obranu před napadením ze strany zahraničního agresora a Sovětská verse byla samozřejmě zvěčněna ve vtipech. Ono jak jinak, když na jednu stranu Moskva tvrdila, že Čínské jednotky napadly poklidně pracující zemědělce... a zároveň se tam reálně odehrálo to, že tam Rusové vyčistili několik kilometrů čtverečních plošným bombardováním z tehdejších versí kaťuše. (mimochodem, idioti s těma kaťušema asi o kilometr nebo dva přestřelili, takže "vyčistili" na sračky úplně jiné pásmo, než původně zamýšleli - a to "na sračky" píšu záměrně, protože ty kreténi do té oblasti kterou chtěli zasáhnout poslali asi tak 4x víc raket, než kolik bylo "předepsáno" pro polní nasazení (tzn. vyprázdnili do té zóny munici, která by dokázala zcela vyčistit 4x větší prostor, než byl ten, který zasáhli).
Docela silné kafíčko na poklidně pracující příhraniční zemědělce...
Autorská citace #21
15.4.2014 18:11 - Alnag
A teď totéž s trochu méně bulvárním nátěrem jako encyklopedické heslo.
Autorská citace #22
16.4.2014 12:38 - Gurney
Jsem hlavně netušil, že Christie byl až tak originální :) Kolopásový tank je docela zajímavý vynález, byť se v praxi moc neosvědčil, ale létající tank už je docela psycho nápad i na to všechno, co se tehdy v Rusku zkoušelo.
Autorská citace #23
16.4.2014 12:50 - Merlin
vot těchnika :)
Autorská citace #24
16.4.2014 22:02 - Jerson
Christie byl Pan konstruktér - někdy bych chtěl vidět video jeho tanku jedoucí přes stovku - těm 160 km/h moc nevěřím, ale sem tam to někdo napíše.
Autorská citace #25
29.4.2014 15:34 - Ebon Hand
Také něco doplním ze svého archivu, skici z výběrového řízení. Krom zmiňovaného BT-2 od Rafaeljance přidávám ještě Kamovův vírník. Ano je to ten slavný Kamov. :-)





Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0010740756988525 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.070351123809814 secREMOTE_IP: 54.163.221.133