Čas pro hrdiny

23.8.2019 10:59 - Jerson
Zájemci můžou vyplnit tuto tabulku, tedy jeden volný sloupec v ní.

Buď sami za sebe, nebo za postavu, kterou by v takovém settingu hráli.
23.8.2019 15:54 - efram
mohu se zeptat co presně bude závěrem tabulky nebo cílem ? Přesně k čemu takovouhle věc použiješ.
23.8.2019 16:07 - Jerson
Podle té tabulky budu vyrábět losovací karty úspěchů /komplikací po agenty - na každé kartě bude jeden fenomén a značka (u některých nejspíše volitelná), zda karta označuje úspěch prováděné činnosti nebo komplikaci.
Počítám, že by to v některých situacích mohlo fungovat jako motivační karta pro vymýšlení výsledků akce, zejména v případě komplikací.
Ale hlavně budu mít na otevřených hrách zásobu fenoménů z mého settingu v počtech odpovídajících předpokládanému rozložení oblíbenosti mezi hráči /postavami, takže si noví hráči už při výběru losovacích karet budou určitým způsobem formovat i názory své postavy.
23.8.2019 16:20 - efram
ok, diky za vysvětlení
23.8.2019 17:42 - malkav
Jerson: Nevím, jestli jsem sám, ale z tvého vysvětlení eframovi jsem vlastně nic nepochopil :D No přispěl jsem ti do tabulky a nalož s tím, jak uznáš za vhodné, ale význam mi jaksi uniká :)
28.8.2019 09:39 - Jerson
Děkuju všem, kteří tabulku vyplnili.

-> Malkav:
Teď používám jako náhodný generátor karty, žolíkové. Důležitý parametr z nich je jen barva červená / černá, zbytek informací na kartách je mi teď k ničemu. Nicméně mám alespoň tématické karty jako technika WW2, dobové filmy, špioni, atd - lepší než nic.

Přemýšlel jsem, jak ty losovací karty využít víc. Napřed mě napadlo, že bych mohl na každou kartu vybavení dát černou/červenou značku, takže by se na losování daly použít nepoužité karty vybavení. Blbé je, že by se to ale mohl plést s vybavením agentů.

A když si jednou hráč vytáhl kartičku komplikace na scénu "kdo je za dveřmi", a na té kartě byla fotka Edgara Hoovera s Tommygunemkterou jsem interpretoval tak, že za dveřmi je ozbrojený agent FBI, tak mě napadlo, že bych na ty karty mohl dát věci související s životem, charakterem a preferencemi jednotlivých agentů. Takže současní hráči dostanou karty podle toho, jací jejich agenti jsou, co zažili a jaký mají vztah k jednotlivým věcem - s tím, že občas mi karta může připomenout nějaký detail z agentova života, který bych mohl v dané scéně vytáhnout.

A když už jsem to dělal takto, tak jsem si řekl, že noví/příležitostní hráči by si mohli skládat balíček pro své postavy a přitom tím profilovat minulost, charakter a preference svého agenta. Třeba nějakého hráče zajmou karty Psychiatrie, Okultismus, Halucinogeny, Magie, Pokusy na lidech, Německo, které si označí (pozitivním) symbolem úspěchu, a dál si vezme karty Nacismus, SSSR, Fyzika, Křesťanství, Strojové vědomí, Duch ve stroji, které označí (negativním) symbolem komplikací. A tyhle karty může hráč interpretovat třeba tak, že jde o Němce, psychiatra, který se zabývá - a možná používá - magii pro různé experimenty s lidmi, i s pomocí různých drog. Nicméně nesnáší nácky, ke Katolické církvi má rezervovaný vztah, a vadí mu sovětský materialismus, tvrdé vědy jako fyzika, které se pokouší spoutat lidskou duši a nacpat ji do nějaké mašiny.

Ve hře se při každém losování nějaké z těchto karet dostanou do hry, přičemž budou hráči připomínat charakter jeho postavy, budou jemu i Vypravěči dávat háčky, jak by se dal interpretovat úspěch či komplikace, a také ukazovat ostatním hráčů nějaký obecný postoj téhle postavy, který se může projevovat a případně generovat zajímavé situace. A samozřejmě ty karty pořád určují výsledek scény, jak bylo původně v plánu.
4.9.2019 14:53 - Jerson
Karty postavy v nové verzi Omegy.
Co na to říkáte?

6.9.2019 08:34 - Jerson
->LokiB, Tarfill, Ugy (a přípdně další zájemci)
Těší mě váš zájem o Omegu, tak bych se rád na hru připravil. V prvé řadě postavy - můžete buď použít nějaké existující, nebo si vytvořit vlastní. Tady je seznam současných agentů, z nich si můžete vybrat ty, u kterých není uveden nikdo v kolonce "hráč". Pokud Je u nich základní popis a odkaz na mise, kterých se účastnili, občas je v hlášení popsáno, jak se chovali, ale většinou je to jen pár poznámek. To co není nijak určeno nebo zapsáno v hlášení si můžete dotvořit sami, takže třeba když nikde v hlášení nebude zapsáno, jak se projevilo, že dotyčný je agent tajné služby, můžete to změnit. (Takže hlavní je asi to, jak se vám bude líbit postava podle vzhledu)

Druhá možnost je vytvořit si vlastní postavu, tam máte víceméně volnou ruku. Budu potřebovat alespoň jméno, odpovídající fotku a stručný popis. Můžete mu vytvořit až osm aspektů (viz obrázek výše), které bych vám připravil. postavu můžete popsat tady, nebo v soukromé zprávě, pokud nechcete, aby něco bylo veřejně známé.

Až si vyberete / vytvoříte, tak mi prosím vyplňte tabulku preferencí postavy . Je to spíše pro dokreslení charakteru, já ji použiju pro vytváření losovacích karet. (Loki, ty můžeš případně upravit své předchozí volby). Bylo by dobré mít alespoň devět kladných a devět záporných možností.
6.9.2019 10:00 - Jerson
V zásadě je třeba vyhnout se pasivním postavám, které v případě nebezpečí zalezou a čekají, kdo je zachrání. A aby to nebyl zarytý individuál, který ostatní nepotřebuje.
Takže máte několik možností.

Buď civil, který když spadne do průšvihu, tak se z něj snaží vyhrabat vlastními silami, nejlépe ještě aby pomohl ostatním, nebo se s nimi alespoň spojil.
Nebo dobrodruh, reportér, cestovatel či přímo soukromý badatel, který divná místa a fenomény vyhledává, případně se jim nevyhýbá. Asi by bylo lepší, kdyby měl sklony přicházet věcem na kloub, případně o nich informovat úřady nebo někoho odpovědného, kdo by to mohl vyřešit. Nemusí být sám o sobě řešitel potíží, zejména pokud na ně nestačí.
A nebo to může být profesionál - voják, policajt, hasič, agent, který bude o divných věcech informován jako první a protože není čas nebo prostor shánět posily, musí je začít řešit sám.

Ještě si můžete rozmyslet, zda chcete jen jednorázovou postavu, protože vás Omega do budoucna určitě nebude zajímat, a nebo zda byste se někdy v budoucnu příležitostně zapojili.

Pokud chcete, můžete se domluvit na místě, ve kterém chcete začínat. V zásadě to je buď Evropa - oblíbené je Německo, Británie, sem tam Francie. Zajímavý je taky SSSR, i když tam je všechno náročnější. Potom USA, buď velkoměsto, nebo městečko či úplný zapadákov, podle toho jak moc chcete mít okolo lidi a případné představitele zákona.

A pak je všechno ostatní, Jižní Amerika, Severní Afrika, Východní Asie, případně ostatní Evropa - tam mnohem víc improvizuju, protože o těch zemích buď vím jen málo, nebo je to s nimi složité. Hráči tam mají větší tendence řešit problémy prostým vystřílením, i když to není úplně preferovaný přístup.

Můžete se podívat na seznam misí, kde jsou zapsaná místa, na kterých se už něco dělo - pokud budu hru situovat do jednoho z těch míst, velmi pravděpodobně tam narazíte na stopy působení předchozích skupin.

A s tím souvisí i námět hry - může jít o novou techniku, od samočinných strojů, po umělou inteligenci, zařízení ovlivňující lidi (oživování, přenos vědomí, implantáty). Může jít o nákazu. Pak tam mám divné skupiny a jakobykulty. A potom nezařazené fenomény, jednotlivě se vyskytující divné věci.

Jo, a na některých místech můžete narazit i na NPC vyslané hráči mimo Omegu.
6.9.2019 10:07 - LokiB
Jasně, o víkendu promyslím
6.9.2019 10:07 - Tarfill
Jersone, jen tak BTW:
vzal jsi někdy nějak na vědomí mé hlášení z první / poslední mise, kterou jsem s Tebou odehrál? Posílal jsem Ti to zde na Kostce dne 05.10.2016, ale žádnou odpověď od Tebe nemám. Teoreticky bych si mohl vzít stejnou postavu, ale nevim, jestli náhodou není úmyslně sabotovaná... ;-)
6.9.2019 10:21 - Jerson
Doplnil jsem předchozí příspěvek.

Tarfille, teď na tu tvou zprávu koukám - úplně jsem ji zazdil :-O, vůbec nevím proč, protože se mi ukazuje jako přečtená. Budu rád, když použiješ svou původní postavu, a já jdu tvé informace doplnit na stránky.
A teď koukám, že nemám zaznamenanou ani tu misi, ani tvou postavu :-( Musím se mrknout doma, jestli k tomu něco najdu.
7.9.2019 22:47 - LokiB
Jerson: je nějaký důvod, proč bych měl případně upravovat svoje předchozí volby? :)
Psal jsem je právě s ohledem na to, že kdybych někdy Omegu hrál, tak by se mi taková postava zamlouvala. Věř mi, že jsem si ty volby dost dobře promýšlel a nestřílel je od boku. Volby jsou to v mnoha ohledech "proti mému charakteru", což by právě mohlo být zajímavé.

Pochopitelně, kdyby něco z toho z tvého pohledu nesedělo, tak se to dá upravit.
7.9.2019 23:11 - Jerson
Pokud jsi je vybíral s ohledem na budoucí postavu, tak samozřejmě nic měnit nemusíš :-)
9.9.2019 11:50 - Jerson
Tak zatím to vypadá, že budete začínat v Evropě, nejspíše v Německu, to je vždycky dobré startovní místo, když jde o paranormální záležitosti. :-)

Ugy, jak to vypadá s tvou postavou?
9.9.2019 11:52 - Ugy
Jerson: Je v plánu na to během následujících dvou dní vlítnout a poslat detaily. Zatím mám jen hodně hrubej koncept nějak teď nic nestíhám.
16.9.2019 15:29 - Jerson
Tak, můžeme dopřipravit vaše postavy?
Potřeboval bych shrnutí - jméno, národnost, jaké aspekty/ schopnosti / dovednosti chcete mít.
16.9.2019 17:43 - LokiB
A chceš to poslat sem, nebo do PM?
16.9.2019 22:43 - Jerson
Raději sem, do PM jen to co byste chtěli opravdu tajně.
19.9.2019 10:50 - Jerson
Tak, Loki a Ugy mají postavy hotové, vytisknu vám kartičky aspektů (bez fotek, ty se mi nechce hledat, když nejsou vyzkoušené ve hře), takže už jen Tarfill - jak jsi na tom s tvorbou postavy?
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
ČAS neregistrovaní : 0.021332979202271 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 39 >
ČAS 0.34603500366211 secREMOTE_IP: 3.237.94.109