Čas pro hrdiny

25.8.2022 14:05 - LokiB
To už je trochu na hraně :D
25.8.2022 14:06 - Log 1=0
Druhá zprava dole.
Má brýle.
25.8.2022 14:19 - LokiB
Druha zleva dole, nekouka do kamery (obv.)
25.8.2022 14:23 - Jerson
LokiB píše:
To už je trochu na hraně :D

Když si pod "vyberte" nebudeš dosazovat něco jiného, tak ne :-)
25.8.2022 14:26 - Pan Bača
První zleva nahoře.
Má takový zvláštní pohled.
25.8.2022 14:45 - sirien
těžký vybrat, z nějakýho důvodu zaujalo víc naráz - ale whatever, druhá zleva dole, připomíná mi Eleven.
25.8.2022 15:11 - Ugy
Prvni vlevo nahore ale proc to nevim.
*Vtip* Delas pruzkum trhu s bilym masem? :D
25.8.2022 16:40 - Jerson
Dělám průzkum, zda když hráčům předložím fotografii, dokážou identifikovat cílovou osobu a nulovými informacemi. Pak to musím spočítat.
25.8.2022 17:40 - MartinCZ
Spodní řada, třetí z leva. Má podivně složené ruce.

A protože se ptá Jerson, určitě to je mudra nějakého tajného okulutního chapadlovitého spolku. ;0)
26.8.2022 11:25 - Tarfill
Souhlasím s již navrženými - druhá zleva dole. Ten pohled dolu je "podezřelý" a jo trochu připomíná Eleven s vlasama...

Jinak kdybych to měl brát odlehčeně, tak první zprava nahoře - má nejtemnější pohled...
:-)
26.8.2022 11:49 - Jerson
Poslední fáze:

Ten samý obrázek (nijak je neupravuju)



Hledáte dívku s paranormálními schopnostmi - telekineze, telepatie, možná i další. Jako hráči máte samozřejmě znalosti reálného světa včetně popkulturních referencí. Vyberte jednu dívku na fotce. Zkuste se jako (náhodně sestavená) skupina dohodnout / navzájem přesvědčit, na kterou z nich byste se zaměřili.
26.8.2022 12:05 - sirien
tak Eleven druhá nalevo dole je docela jasná...

...jinak teda ta holčina napravo nahoře začíná bejt dobře zakrytá occultation effectem.
26.8.2022 13:36 - Chyba
nebo ta úplně vpravo uřízlá, jako by ji fotograf ani neviděl/nevnímal. je i odost víc vystrčená než ta nalevo (oproti zadní řadě), takže by to nenuselo být ořízlé při skenování
26.8.2022 15:31 - malkav
A nebo je prostě natolik sebejistá, že se nijak neskrývá. Díky svým schopnostem se prosadila v kolektivu a drží se ve středu všech dětí kolem. Takže je to ta ve spodní řadě uprostřed - přímý, lehce povýšený pohled. Z stejného důvodu to může být prostřední dívka v zadní řadě, která se asi jako jediná usmívá s otevřenou pusou. A nebo je to ta zcela vlevo v zadní řadě s hlubokýma očima a lehce přísným pohledem.

Jersone, můžu se tě zeptat, co je cílem? Chceš zjistit, jakou postavu zvolí většina jako nejpodezřelejší, abys mohl tuto fotku při hře použít a věděl, kdo má být onen herní cíl? Nebo je to nějaký psychologický průzkum respondentů, kterým se snažíš odhadnout, co považují "vyšetřovatelé" za podezřelé? :) Určit na základě jedné jediné fotky, bez jakékoliv jiné stopy, podezřelou osobu, je fakt dost divné (přinejmenším). Měl jsem za to, že biologický směr kriminologie je v současnosti považovaný obecně za zcestný a je to známý a přijatý fakt.
26.8.2022 16:50 - Jerson
Nejde o kriminologii, ale simulaci paranormálního vyšetřování. A je to test pro hru, kolik informací mám hráčům dát, aby byli nasměrováni, ale přitom to nebylo úplně průhledné.
A je zajímavé číst, jakých detailů si hráči všimnou a čím zdůvodňují své podezření.

Objektivně je tam od začátku jediná podezřelá, což ale respondenti nemají jak zjistit.
26.8.2022 17:15 - malkav
Jerson: Simulovat paranormální vyšetřování bez paranormálních dovedností není zrovna jednoduché :) Asi chápu, kam tím míříš, ale přijde mi to ... divný. Objektivně jediná podezřelá jen na základě fotky se mi zdá jako nesmysl. Všichni se tu vyjadřujeme subjektivně na základě pocitu. Resp. jestli je tam objektivní detail, tak ho nevidím a jsem zvědavý, až na něj ukážeš.
26.8.2022 17:36 - Jerson
To je právě ono - ten objektivní detail není na fotce, ale je s ní spojen. A zkouším, zda na něj dokážu velmi nepřímo poukázat, a zda ho hráči dokážou odhadnout.
Je v tom samozřejmě hodně pozorovatelského a výběrového zkreslení, jak to už u paranormálních výzkumů bývá.

Každopádně si můžeš sám tipnout, a uvidíš.
26.8.2022 17:47 - malkav
Poslal jsem ti hned tři tipy i s důvodem. Je pravda, že i dívka se sklopeným zrakem a náramkem (?) je svým způsobem výrazná. To jsou dohromady čtyři. Ale bez onoho objektivního detailu prostě nic objektivně říct nejde.

Tak si počkám na další indicii :)
26.8.2022 17:57 - Aegnor
Vzhledem k tomu, že se většina paranormálních schopností neprojevuje nijak viditelně, dokud je daná osoba nepoužívá (obzvlášť na statické fotografii), tak je to zadání nemožné. Jakákoliv z těch osob si může myslet že má nadpřirozené schopnosti.
26.8.2022 18:17 - Jerson
A myslíš, že nějaká z těch holek paranormální skutečně má?
Navíc testuju paranormální schopnosti respondentů :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00092005729675293 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.045438766479492 secREMOTE_IP: 54.227.136.157