Čas pro hrdiny

Jerson
11.8.2009 18:41
Kostky pro CPH
Dukolm přišel na možnost jak nechat vyrobit kostky s vlastními motivy za poměrně rozumnou cenu. Spolu s ním a Hugem plánujeme nechat vyrobit nějaké kostky pro CPH, takže zakládám debatu, abychom se domluvili.

Předběžně:

CELKEM:FUDGE 74xCPH 54xOmega 26x
Sirien:FUDGE 16xCPH 4xOmega 2x
Hugo:FUDGE 12xCPH 12xOmega 2x
Goran:FUDGE 4xCPH 4xOmega 1x
Gurney:FUDGE 16xCPH 1x-
Colombo:FUDGE 5x--
Sathel:FUDGE 5x-Omega 1x
Jerson:-CPH 20xOmega 15x
L.Z.J:-CPH 4xOmega 1x
Ebon Hand:-CPH 4xOmega 1x
Nerhinn:--Omega 2x
Dukolm:FUDGE 16xCPH 5xOmega 1x
Autorská citace #1
11.8.2009 18:46 - Jerson
Dukolme, prosím zkopíruj sem mail, který ti poslali z té formy, a případně přidej i odkaz na jejich stránky.

Jinak pokud jde o kostky, tak osobně bych preferoval co nejmenší. A pokud to tedy budou kostky pro CPH (a nikoliv Omegu), tak na čtyři strany bych dal symbol "+", na jednu "-", a na poslední mínus v kolečku.

Nicméně bych měl rád odlišené i čtyři "plusové" strany, čistě pro případ, že by někdo chtěl použít odlišné rozložení pravděpodbnosti.
Napadlo mě, že by každé plus mohlo vypadat trochu jinak, třeba ve stylu plné / pouze obrys / dvojitý obrys / plné a dvojitý obrys, takže si budou podobné a zároveň je půjde odlišit na první pohled.

No a vzal bych si tak deset kostek do zásoby. Možná dvacet.
Autorská citace #2
11.8.2009 20:04 - Dukolm
tak obsah emailu u emilu od firmy píše:
kalkulovaný náklad 50 ks.
1.) S potiskem - příprava potisku -fixní náklad šablony ,filmy 300,-Kč -cena kostky včetně potisku 6,00Kč .
2.) Laserem -výpal -příprava stroje – 150,00 Kč – cena kostky 8,50 Kč.
3.) Cena prázdné dřevěné kostky + lak = 5,80 Kč.

http://www.life.cz/ na stránkách nic moc nemají

jinak asi zároveň s těmito kostkami budeme nechávat objednávat Fate(fudge) kostky

jinak velikost kostky bych zvolil 16mm ale jestli chceš menší tak je taky mají jen nevím jak to bude s cenou
Autorská citace #3
11.8.2009 20:58 - Colombo
to jich objednejte velký kotel, třeba nějakých 300, a pak je můžete na fanzinech poprodávat:)
Autorská citace #4
11.8.2009 21:19 - Jerson
Není třeba. Při třiceti kostkách budou celkové náklady 405 Kč a jedna kostka vyjde na 13,50. Při 300 kostkách by celkové náklady byly 2700 a jedna kostka by stála 9 Kč. Rozdíl 4,50 na kostku mi nepřijde nijak zásadní.
Autorská citace #5
11.8.2009 21:59 - Dukolm
Colombo píše:
to jich objednejte velký kotel, třeba nějakých 300, a pak je můžete na fanzinech poprodávat:)

hm tak to udělej jestli do toho chceš investovat
Autorská citace #6
11.8.2009 22:03 - Nachtrose
Zkuste kouknout jeste q-workshop, bohuzel jsem ted na mobilu a nemam presny link. Nicmeme maji kostky plastove, ruzne pocty stran, a je mozno si taky navrhnout vlastni. Ale cena bude nejspis vyssi.
Autorská citace #7
12.8.2009 09:29 - Hugo
Predpokladam, ze Nachtrose mysli tohle...

http://q-workshop.com/help_more.php?topic=customdice〈=EN&sell_type=DETAL&currency=EUR

Ale pochybuju ze to bude za rozumnou cenu. Preci jenom budeme objednavat zkusebni serii tak maximalne se sejde (muj odhad, Jerson to mozna upresni nebo dokonce dementuje) objednavka na max 200 kusu CPH kostek (a to jsem jeste "voptimista").

Colombo: mam pocit ze se nikdo principialne nebrani tomu vydelavat na prodeji CPH kostek. Dokonce si myslim, ze kdyby se fakt prodavaly tak si pak Jerson muze chodit s kubanskym doutnikem v hube a rukama za zady. Jenze problem je v tom, ze na rozdil od DnD/d20 nebo Fudge a podobnych je CPH NEZNAME!!! Az bude mit hracskou zakladnu v siry hracu WoDu nebo rodiny d20 muzeme s klidem nakupovat tuny CPH kostek a prodavat je po Conech na kila. Ale obavam se ze do te doby, dokud CPH nerozsirime masove, tak muzeme akorat tak udelat krasny propadak...
Autorská citace #8
12.8.2009 09:37 - Colombo
na propagaci není nic lepšího než promo věcičky.
Autorská citace #9
12.8.2009 09:37 - Nachtrose
Hugo:to je presne ono.
Autorská citace #10
12.8.2009 09:49 - Hugo
Colombo. To je sice pravda, ale pokud nakoupis tunu kostek za X desitek stokoru a ty se ti pak neprodaji, muzes si jit hodit masli.
Jestli to chces financovat branit se nebudu (jak riukal drive Dukolm) ale sasm mam lepsi veci na praci nez financovat takovyhle projekt, kde neni jista navratnost (tim nechci rict nic proti CPH, ale to ze co se libi nam tady nemusi se nutne jeste libit majorite hracu...)
Autorská citace #11
12.8.2009 09:59 - Sosáček
Tojo. To prodela na necem na cem mohl vydelat skoro tolik jako na nasvsteve hospody.

I kdyz colombo mozna nechodi do hospody. Nebo mezi lidi.
Autorská citace #12
12.8.2009 11:28 - Hugo
Jo tohle jsem prehledl
Jerson píše:
Nicméně bych měl rád odlišené i čtyři "plusové" strany, čistě pro případ, že by někdo chtěl použít odlišné rozložení pravděpodbnosti.


Ale optazka pak je proc pouzivat specialni kostky se specialnimi symboly, kdyz muzes definovat puntikz na kostce (sestistence) jako miru uspechu/neuspechu... To uz mi prijde prekombinovane.
Autorská citace #13
12.8.2009 11:36 - Jerson
To by ses mohl ptát, proč se vyrábějí FATE kostky, když můžeš použít šestistenku.
Chtěl jsem to proto, že třeba hororové hry můžou mít poměr úspěchů a neúspěchů 3:3, a tak aby se nemusely používat jiné kostky nebo přizdobovat stávající, stačilo by říct "plný křížek se počítá také jako mínus".

I když ono by stačilo mít odlišený jen jeden z plusových znaků.
Autorská citace #14
12.8.2009 12:35 - Hugo
Jersone. Logika Fate kostek je ze maji (alespon pokud ja vim) + + 0 0 - - a pevne dany pocet techhle znacek z povahy veci.
Z logiky veci bych predpokladal ze CPH kostky by mely mit nejak jednotne dane rozlozeni + + + + - "minus v krouzku", nebo treba + + + 0 - "minus v krouzku" to uz je jedno. Ale pokud to chces operativne menit nema cenu generovat sadu kostek, ale bud pouzit obycejne sestistenky s tim ze 1=... atd, a nebo pouzivat prazdne kostky at si na ne kazdy namaluje co potrebuje a jak to potrebuje.
Na zkusebni serii bych se drzel JEDNOHO typu sady (vyhledove se da udelat treba dalsi), ale snazil bych se o jednotnost. POkud ma byt pomer uspech/neuspech variabilni podle typu hry necht je to reseno operativne (aneb tvoje obarvene sestistenky...)
Autorská citace #15
12.8.2009 12:55 - Lotrando
Jerson píše:
Logika Fate kostek je ze maji (alespon pokud ja vim) + + 0 0 - - a pevne dany pocet techhle znacek z povahy veci.


je to tak

a nemají kulatý hrany
Autorská citace #16
12.8.2009 12:57 - Jerson
Ok tedy, necháme to jednoduše, + + + + - 0 (jako mínus v kroužku), mínus a mínus v kroužku naproti sobě.
Autorská citace #17
12.8.2009 22:07 - sirien
co takhle dát tam místo plusů znak velké omegy?
Autorská citace #18
12.8.2009 22:32 - Jerson
To jsem navrhoval, ale Dukolm řekl, že to mají být kostky pro CPH, nikoliv pro Omegu.
Autorská citace #19
12.8.2009 23:00 - Gurney
Bylo by možné v rámci jedné objednávky vzít několik druhů kostek? Hodilo by se mi 8 nebo 12 FUDGE kostek (stejný znamínka, jen jinak rozložený, viz post 14) a ty z fantasyobchod.cz se mi moc nelíbí, nemluvě o tom že vyjdou i o pár kaček dráž než jsou ceny o kterých se tu bavíte.
Autorská citace #20
12.8.2009 23:17 - Colombo
já bych par Fudge kostek taky bral.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0015580654144287 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.064932107925415 secREMOTE_IP: 3.89.163.120