Čas pro hrdiny

Jerson
10.8.2009 17:29
Seznam agentů Omegy a jejich posudky z misí
Autorská citace #41
14.8.2009 12:35 - Ebon Hand
Nachtrose to sice jsou, ale určitě sis všimnul, kolik moderních vymožeností se kolem Omegy užívá.
Autorská citace #42
14.8.2009 12:37 - Nachtrose
Ebon: uprimne, ani nevsimnul...
Autorská citace #43
14.8.2009 13:01 - Ebon Hand
Netového hraní s nalinkovanými obrázky a podklady, unifikované zprávy psané ve wordu, ve fotoshopu udělaný novinový článek opět s vloženými obrázky z netové hry. A třeba u mě či u Huga podklady dělané pro Jersona v Corelu.
Autorská citace #44
14.8.2009 14:24 - sirien
Vy máte ale představy o vědě v té době...

Píše:
Za první fotografii je považován snímek, který zhotovil roku 1826 francouzský vynálezce Nicéphore Niépce – na vyleštěnou cínovou desku pokrytou petrolejovým roztokem.

V roce 1839 Daguerre oznámil, že objevil proces využívající postříbřenou měděnou desku, nazval jej daguerrotypie. Podobný proces dodnes využívají fotoaparáty Polaroid. Francouzská vláda patent koupila a dala jej ihned k volnému užití (public domain).

Talbot svůj proces zdokonalil tak, aby byl dostatečně rychlý a citlivý pro snímání lidí, a v roce 1840 oznámil vynález calotypie. Listy papíru potáhl vrstvou chloridu stříbrného pro vytvoření okamžitého negativního obrazu, který může být použit k vytvoření libovolného množství kopií, což se podobá i dnešnímu běžnému negativnímu procesu. Talbot si proces patentoval, čímž značně omezil jeho používanost.

Fyzikální princip barevné fotografie poprvé předvedl James Clerk Maxwell v Londýně 17. května 1861. ... Prakticky však byla tato technika kvůli své komplikovanosti nepoužitelná.

Louis Ducos du Hauron Od roku 1862 pracoval několik let na praktickém způsob záznamu barevných fotografií pomocí dvou barevných systémů: subtraktivního (žlutá, azurová, purpurová) a aditivního (červená, zelená, modrá) barevného systému. Roku 1868 tyto metody patentoval. ... Kvůli vysokým nákladům této metody se však v praxi mnoho nepoužívala.

Roku 1888 F. E. Ives vyvolal tříbarevnou fotografii. Tu pak Němec A. Miethe od roku 1903 používal v praxi. A. Miethe vynalezl také panchromatické zcitlivění pro reprodukci barevných tónů.

Dalšími, kdo se zabýval barevnou fotografií byli roku 1904 v Lyonu bratři Auguste a Louis Lumièrové, kteří představili první autochromové desky, které se daly reprodukovat barevným tiskem a umožnili v praxi vyrobit fotografii jedním jediným snímkem.

V roce 1884 vyrobil George Eastman první fotografický film, který zbavil fotografy nutnosti nosit s s sebou fotografické desky a jedovaté chemikálie. V roce 1888 uvedl první filmový fotoaparát pod obchodním názvem Kodak.

Rok 1925 byl na trh uveden fotoaparát Leica, používající 35mm film, který se od té doby stal standardem maloformátové fotografie. Od roku 1935 jsou na trhu i barevné filmy,
(v roce 1963 vyvinula firma Polaroid emulze umožňující vytvářet barevné snímky, které nepotřebovaly žádné další zpracování, a fotografie se na nich objevila několik minut po expozici – tzv. okamžitá fotografie.)


Jak vidíte, nejenže máme naprosto světskou cestou k dispozici fotografie, ale můžeme mít dokonce naprosto světskou cestou k dispozici i fotografie barevné, vytvářené pomocí normálního ručního fotoaparátu. Žádných suprových Omega technologií netřeba.
(to je tak, když hrajete ve WoDčku půl roku postavu soukromého detektiva specializujícího se na technické vybavení, při studiu věcí k postavě se toho lze dozvědět...)
Autorská citace #45
14.8.2009 16:17 - Ebon Hand
A tohle má Siriene jakou souvislost, měl by sis přečíst o čem se Nachtrosem bavíme..
My tu řešíme použítí moderních technologií při hraní Omegy a ty tu mícháš fotografii v herním prostředí..
To už si měl argumentovat aspoń tím, že všechny Říšské KENNKARTE měli již před válkou fotku..
Takže wake up ty představo..:-)
Autorská citace #46
14.8.2009 16:33 - sirien
Je hezké že si tak rozumíte, ale Nachtova poznámka o r. 1938+- se dá vyložit různě, tak se nediv že sem vás minul...
Autorská citace #47
14.8.2009 16:57 - Jerson
Popravdě, já to taky pochopil tak, že se Nachtrose diví, že by agenti měli v roce 1939 fotografii.
Autorská citace #48
14.8.2009 17:29 - sirien
...takže spíš než abych se já probouzel z nějakejch představ se vy dva začněte vyjadřovat jasně ;)
/nicméně i tak jsou to docela zajímavý informace, ne?/
Autorská citace #49
14.8.2009 17:45 - Nachtrose
Tak abych to uvedl na pravou miru: divil jsem se, ze by meli agenti z toho roku digitalni barevne fotografie. Ale jak tu napsal sirien, tak to uz tou dobou bylo relativne normalni ( pomineme li tu digitalni cast ). No, aspon jsem se dovedel neco noveho.
Autorská citace #50
14.8.2009 17:48 - Jerson
Barevé fotografie se v té době teprve začínaly více používat, stejně jako barevný film.
Autorská citace #51
14.8.2009 17:52 - Hugo
Ebon Hand píše:
A třeba u mě či u Huga podklady dělané pro Jersona v Corelu.


U Huga v Open Office Draw/Writer/Calc, protoze Hugo je chudy Cesky vedatorsky podrztazka a nema korunky na kupovani draheho komercniho software...
Autorská citace #52
14.8.2009 18:06 - sirien
Jerson píše:
teprve začínaly více používat

Tak, Omega je moderní, že jo :)
Autorská citace #53
14.8.2009 18:24 - Jerson
Není, všechny fotky agentů jsou černobílé.
Autorská citace #54
15.8.2009 20:47 - Jerson
S pomocí Nerhinn, které tímto velmi děkuji, jsem přidal fotky agentů a rozdělil je do sekcí. Už se můžete podívat, jak vypadají.
Autorská citace #55
17.8.2009 10:44 - Ebon Hand
Siriene, vždyť jsem tě taky jen tak přátelsky popíchl. :-)

Každopádně informace sem napadli zajímavé. Možná by nebylo od věci tyto věci kopírovat do nějaké samostatného vlákna něco jako info k hernímu prostředí. protože tady za chvilku zapadnou.
Barevné fotografie si velmi oblíbily propaganda, má jich několik doma (ne originály, ale přetisky), což mě přivádí k myšlence, že bych je mohl nascanovat!
Autorská citace #56
17.8.2009 10:56 - Jerson
Něco jako herní prostředí mám taky v plánu založit.
Autorská citace #57
17.8.2009 10:58 - Ebon Hand
No nemohu si odpustit to nenapsat, ale při prohlížení fotek ženský postav mi přišlo, že se jedná v lepším případě o soutěž krásek, v horším případě o skupinu luxusních prostitutek. Tyhlé hérečky chodí do nějakých akcí? :-)
Tak to je slušná parodie na Bonda. :-)
Autorská citace #58
17.8.2009 11:04 - Jerson
Něco z toho jsou herečky (přesněji tanečnice) i ve hře a Omeze jsou ... vlastně ani neví proč.
Autorská citace #59
17.8.2009 11:41 - Sathel
Vypadá to supr, úplně jako policejní složky :-)
Ebone: ono to není tak lehké, tolik fotek z té doby není a já jsem si např. vybírala co nejmladší herečku s co možná nejnajivnějším pohledem. Daphnee si zas vybrala přísný přesto svůdný vzhled.
Autorská citace #60
17.8.2009 13:08 - Felouen
A já jsem chtěla být chlap. Takže jsem měla těžké vybrání, buď byly všechny striktní anebo krásné tintítka, žádný mix takové normálnější, ale vstřícnější osobnosti. :D (můžu si případně vybrat novou fotku, až dokončím její historii a uvidím, co vlastně je zač?)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0016088485717773 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.069504976272583 secREMOTE_IP: 18.225.234.234