Čas pro hrdiny

Jerson
6.3.2008 08:28
V mých hrách a povídkách se občas vyskytují šedivé bytosti. Základem byli protossové ze Starcraftu s dopracovanými detaily, ale časem byli velmi předěláni, jak ostatně uvidíte dále.

Vědci jim začali říkat "Etheralové", ale pro většinu lidí to jsou prostě "šediváci". Můžete je brát jako dobré nebo jako zlé - jim na tom nezáleží, stejně tyto kategorie nedokážou pochopit.
13.5.2009 22:22 - sirien
Jerson Protože Tekkies nemaj kritičnost, trekkies maj VÍRU. Se pak nediv.
A co se týče ne-trekkies - ve světě kde je max. warp 9, ale lítaj warpem 14, kde používaj sonický zbraně ve vesmíru, kde společnost funguje bez určovatele hodnoty, mají všeho dost ale všichni pracují...
...bys chtěl hledat nějaké další chyby? Proč probohy...
13.5.2009 22:24 - Colombo
jak ve futuramě, trekkies byly zakázáni:D
13.5.2009 22:34 - Jerson
Siriene, nechtěl. Já náhodou vypnul a žádné chyby nehledal.

(Btw velmi, opravdu velmi lituju, že ještě nikoho kompetentního nenapadlo natočit Starcraft film. Klidně animovaný.)
13.5.2009 23:22 - sirien
Jerson Varianta A - natočí se rozpočtově omezená sračka která děsně vydělá na tom že bude mít SC značku, bude to akční béčko, fanouškům to bude prosmích nebo zklamání, režísér, scénáristé i producent se tím ztrapní a to ještě navíc za předpokladu že se jim podaří získat značku, kterou firma asi nebude chtít zdiskreditovat. Do toho se nikomu moc nechce.
Varianta B - bude to super A film s hustejma efektama dějem a výbornejma hercema. K tomu potřebuješ odchytit dobré scénáristy ve chvíli, kdy mají zrovna čas, dobré herce ve chvíli kdy nemají zakázku (tj. plánuješ to několik let dopředu), známého kvalitního režiséra (těch moc není a zakázek mají dost - musí mít zájem) a dost bohatého producenta (je finanční krize) co do toho děsně investuje (v danou chvíli nesmí mít žádný jiný alpha produkt).
Něco takového neni zrovna sranda udělat.
13.5.2009 23:22 - Aljen
Dark protosov som myslel v zmysle ci exituju frakcie protosov ktore sa v priebehu tej dlhej doby co sa tato rasa vyvija odclenili a trebars menili svoju anatomiu inak alebo zaujali iny pohlad na svet (Lower species must die!).
a dalsia otazka:
Vsetci protosovia su jednoliati jak siva hmota? Existuje protosska individualita a v com sa pre nas ludi protosovia osobnostne navonok odlisuju ak ano.

Reziser a scenarista SC filmu je uz teraz uplne jasny.
Uwe Boll :D
13.5.2009 23:28 - Colombo
Aljen: a to "lower species must die!" si vzal kde, že to bylo heslo Dark Templařu?
Btw. Jerson to vysvětloval, proč nejsou invididualiste, ovlivňují tou "telepatii" prostě moc všechny kolem sebe, takže tam existuje moc velky tok informaci, myšlenek a tak jsou vice-meně všici tvarováni stejně.
13.5.2009 23:34 - Aljen
nuz jasne tom som cital (ok sice hodne davno takze si to matne pamatam, viem ze tam bola ina frakcia)
tak som sa pytal ci su volaky fakt ze krutasevil protosovia co smazia vsetko okolo vratane svojich pobratimov.
Bol to skor namet na rozmyslanie ... co moze taky dlhodoby intelektonly a geneticky cielene upravvovany vyvoj rasy vyprodukovat ako odbocku.
14.5.2009 00:26 - Jerson
Dark protossy mám, ti jsou větší individuálové. Mají odstraněné nervové úponky, take spontální telepatie je u nich velmi omezená.
Ale i jednotliví klasičtí protossové mají dost samostatné myšlení, jen své myšlenky nedokážou dost dobře skrývat před ostatními a jsou jimi neustále ovlivňováni. Je to podobné, jako když žijete ve splečnosti lidí, kteří vás velmi dobře znají a poznají změnu náladu. dušemní soukromí poměrně malé, ale stále máte vlastní osobnost.

Tedy než něco udělá protoss, je jeho plán v souladu s plánem všech ostatních protossů, kterých se to týká. Dark Protoss se může rozhodnout sám ap okud neuzná za vhodné prodiskutovat plán s ostatními, tak ostaní ani nemusí vědět, co se mu honí hlavou.

Oproti lidem jsou jedni i druzí neuvěřitelně tradicionalističtí a nespontální. Ale temní protossové se dokážou rozhodnout za méně než den/rok, což u klasických protossů nehrozí.

Nicméně ani dark protossové nejsou žádní zabijáci, i když celoplanetární genocida vlastního druhu pochází z jejich hlav. Na druhou stranu celoplanetární genocida Země pochází z hlav klasických protossů, takže si nevybereš.

Každopádně ale všichni protossové myslí jedním "jazykem", a to včetně temných. To že na zemi žily dvě miliardy lidí, které mluvily tisícem jazyků a desetitisícem nářečí a že jsi často nerozuměli i lidé mluvicí jedním jazykem, tedy že se nechápai - to je pro prostossy taky něco nepochopitelného. Kdyby se mohli divit, tak by se velmi divili, že lidé s tak odlišným myšlením vůbec můžou vytvořit nějakou kolonii, natož celoplanetární civilizaci.
14.5.2009 01:48 - sirien
(zvlášť, že je ten druh vůbec pořád ještě naživu, když podle protossům známé psychologie měl dávno vymřít na sebestruktivní nelogičnost a ovládanost jakýmisi divnými emocemi či čím, žejo... naprosto proti přirozené evoluci a biologii.)
23.6.2009 00:31 - Jerson
Sloučil jsem dohromady článek o biologii a historii protossů, ať je mám pěkně pohromadě. Při pročítání diskuse k historii mě napadlo, zda si ji Ebon nakonec přečetl, když kampaň skončila - pokud ne, tak Ebone, už můžeš (: )
24.6.2009 13:24 - Ebon Hand
Přečetl jsem si ji po poslední hře kampaně! nezapomněl jsem na ni.. :-)
24.6.2009 15:19 - sirien
A kolik z ní si tušil? :)
24.6.2009 15:30 - Ebon Hand
Docela dost, i když jsem vnímal Protosy jinak. Myslel jsem si, že ty bez copu chtějí zničit sféru a lidi bez skrupulí použít jako palivo, což se odráželo i v mích hláškách na spoluhrače. A ty s copem to chtěli navlíknout tak, že si to lidstvo způsobí samo a oni v tom budou vlastně nevinně.
Každopádně mi nikdy nepřišlo, že uvažují v nějaké dlouhověkém kontextu. Spíš jsem to vnímal, že si na zemi vedou svoje vlastní žabomyší války a lidstvo bude smutnou kulisou, která to odnese. Proto jsem se snažil najít způsob, jak se jim dostat na kobylku a získat na ně alespoň nějakou páku.
24.6.2009 16:10 - Jerson
Během tří měsíců se ten dlouhověký kontext ukazuje opravdu špatně, to je pravda.

Btw. nakonec jsi je zničil všechny, kromě těch co odlétli, takže ses jim na kobylku přeci jen dostal (: )
24.6.2009 17:50 - Ebon Hand
Jo to je jasný, že to schéma uvažování se špatně komunikuje, když jsme spolu hráli jen občas.

Sice zničil, ale nebylo z toho tak velké uspokojení, protože to byl takový jakoby vedlejší produktu. Kdybych ho usmažil tím plamenometem, mé chotky by byly uspokojeny. :-)
24.6.2009 19:15 - sirien
Si se na mě měl vykašlat úplně a prostě to tam napálit... :) (stejně si mě pak zbaběle odprásknul, tohle by aspoň bylo čestnější :) )
26.6.2009 11:35 - Ebon Hand
No to ne, do tý doby jsi byl plně na mé straně. Až když si začal sekat ty trubky, tak ses postavil proti mému cíli.. :-)
26.6.2009 11:44 - sirien
Zničení světa ani úspěšný test hybridní mimozemsko-jaderné technologie nacistickým Německem nebyly v zájmu Říše vycházejícího Slunce.
26.6.2009 11:53 - Ebon Hand
takže jsme to sehráli výborně! :-)
26.6.2009 12:50 - sirien
Tak to naprosto bezpochyby :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0015711784362793 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.066833019256592 secREMOTE_IP: 3.235.130.73