Čas pro hrdiny

Jerson
6.3.2008 08:28
V mých hrách a povídkách se občas vyskytují šedivé bytosti. Základem byli protossové ze Starcraftu s dopracovanými detaily, ale časem byli velmi předěláni, jak ostatně uvidíte dále.

Vědci jim začali říkat "Etheralové", ale pro většinu lidí to jsou prostě "šediváci". Můžete je brát jako dobré nebo jako zlé - jim na tom nezáleží, stejně tyto kategorie nedokážou pochopit.
13.5.2009 21:06 - Spize
Jestli nemaj emoce, tak jsou to v podstatě stroje, ne? A stroje se na smysl existence neptaj. Co já vim.
13.5.2009 21:10 - Milamber
Píše:
Co vlastně bytosti zcela bez emocí motivuje k tomu aby vůbec něco dělaly...? Sex a žrádlo...?

Přece když nemáš emoce, tak nemáš motivaci, třeba k sexu, nedokážu si to představit u inteligentních tvorů. Člověk má mnohem víc emocí než zvířata, už jenom proto, že mu na spoustě věcí záleží víc.
Pak tedy, když to vezmeme z toho sexu, bez emocí máš jen to nutkání zachování rodu a navíc to si bez emocí neuvědomíš,děláš jen to co máš v genech.
Mezi lidma se najdou lidi, kteří odmítají některé věci a činnosti, ale jen proto, že je nahrazují jiné podle nich důležitější a z těch daných činností se odvozuje jejich chování a zapálení pro danou věc a z toho jejich emoce.
Toto téma je ve spoustě věcí moc složité, navíc když jsem se teď dočetl že emoce jsou "univerzální, tzn. že doprovázejí všechny druhy duševní činnosti" neboť máš duševní činnost ve všem, pak tedy něco bez duše, je třeba robot, prostě jen loutka ovládána někým jiným a emocemi někoho jinýho.
13.5.2009 21:30 - Colombo
Tak, nejblíž je podle mého Sirien.

Vezmu inteligentní sliz, podle vás nejspíše bude mít emoce, bude mít rád cornflaky, bude se rád dívat na fotbal a pít pivo a v neposlední řadě bude mluvit anglicky(jak už to ostatně ve valné většině Sci-fi bývá)?

Iteligence je vlastně jen schopnost řešit (nové) problémy(podle univerzálnější definice). Toho tedy dosahuje velké množství organismů. Dokonce i stromy a hlenky! A teď si představte nějakou utrainteligentní hlenku, ultrainteligentní strom. Případně ultrainteligentní mraveniště, které je schopno se s vámi domluvt feromony. Měli by 500 feromonů jako "fonetickou" abecedu. Myslíte, že by jste dokázali detekovat(svým omezeným lidským způsobe) nějaké emoce? Ano, emoce by byly, ale byly by natolik jiné, struktura inteligence by byla tak odlišná, že by nebyla pro vás možnost vůbec poznat, źe je to emoce! A přitom by se s vámi snažilo to mraveniště domluvit, ale vy byjste jen hućeli(shodou okolností lidský smrad by byl hučení) a hučeli a hučeli. Mravenci by vás považovali za naprosto hloupé bytosti.
13.5.2009 21:31 - Jerson
Spize píše:
Jestli nemaj emoce, tak jsou to v podstatě stroje, ne? A stroje se na smysl existence neptaj

Však taky ano - téměř. Protossové se od strojů moc neliší, a smysl existence je otázka, kterou si neumí položit. Tedy - oni neumí položit žádnou otázku, protože vůbec nechápou koncept otázek.
13.5.2009 21:33 - Colombo
Milamber: definice věcí, které člověk vztahuje výhradně na sebe a před 50 lety by nebyl schopen připustit, že šimpanz má emoce, tak tyto definice jsou nedůvěryhodné. Už to duševní činnost. Tady s tím mám problém, jelikož to je velice blízko těm pantheistickým teoriím o tom, že člověk má duši, o tom, že nikdo jiný nemá duši a o tom, že vlastně jen člověk myslí a všechno ostatní se chová jen instinktivně.
13.5.2009 21:41 - sirien
Píše:
Člověk má mnohem víc emocí než zvířata, už jenom proto, že mu na spoustě věcí záleží víc.

ha, další vtipnej homocentrik... Ti před Tebou tvrdili že Země je střed vesmíru, že Bůh stvořil vše jen kvůli člověku nebo že zvířata neuměj prožívat nebo používat řeč.

Píše:
Vezmu inteligentní sliz, podle vás nejspíše bude mít emoce, bude mít rád cornflaky, bude se rád dívat na fotbal a pít pivo a v neposlední řadě bude mluvit anglicky(jak už to ostatně ve valné většině Sci-fi bývá)?

ROFL MAO
13.5.2009 21:46 - Jerson
TAhle debata je pro mě velmi poučná - lidé dokážou přijkout Vulkánce s jejich přísnou racionalitou a bez emocí a nikdo se nediví, jak můžou žít. Ale udělejte rasu mnohem méně lidskou s podobnou vlastností, a bude jim připadat nesmyslná.
13.5.2009 21:48 - Milamber
Už dříve jsem třeba slyšel, že podle pár výzkumů se přišlo na to, že rostliny nějaký city mít musí.
Podle výzkumu kdy pravidelně bylo v určitou hodinu každý den rostlině ubližováno, třeba tak že jí byl utrhnut list, po pár dnech bylo zjištěno, že právě v tu hodinu byly u rostliny naměřené výchylky, nevím to jistě jaké, ale myslim, že to bylo "asi chemického typu", jednoduše příprava na to, že zas příjde bolest.

Jerson důležitá otázka mají Protossové sny?Sny představují soubor myšlenek a představ. Často je provází hlubší emoce a působivější vizuální vjemy, než nám může nabídnout svět bdění. Z toho se dá usoudit, že kdo nemá sny a nikdy je neměl, pokud to není nějaká mozková vada, tak nemá city.
13.5.2009 21:53 - Colombo
Milamber: u rostlin nebude bolest, bolest ostatně je vhodná jen pro zvířata.
"Poškozuje nás to, dostaň se od toho zdroje"
Což je u rostlin něco naprosto nesmyslného, protože ty uhnout nemůžou.
Rozhodně bych to nenazýval lidskými emocemi a nehledal bych ekvivalence, podobnosti. Co čtu velice dobrou knížku Fylogeneze živočisné říše(alspoň říkali profesoři, já tomu moc nerozumím, ale dostal jsem se dál jak druháci:)), tak právě tohle hledání podobností za každou cenu může za to, proč byl(a pořád ještě je) fylogenetický strom tak nehorázně zprasený. Protože tohle zvířátko mělo podobnou tlamičku jako tamto zvířátko, tak musí být přece příbuzné!
13.5.2009 21:54 - Sethi
ále... vulkánci... star trek přece nikdo nebere vážně...

kdežto tihle protossové, na ty si musíme dávat pozor, ti toho mají pod spárkem víc, než by nám bylo milé...

a přitom je to tak na očích - stačí se zeptat:

proč?
protoss...
13.5.2009 21:55 - Jerson
Protossové nespí, takže ani nesní. To je neomezuje v poměrně detailních představách. Nevím zda to souvisí s existencí citů jako takových.

Btw Sethi, taková odpověd na otázku ... proč mě to nenapadlo dřív? Vlastně, už vím. Protoss.
(: )
13.5.2009 21:55 - Milamber
Píše:
ha, další vtipnej homocentrik... Ti před Tebou tvrdili že Země je střed vesmíru, že Bůh stvořil vše jen kvůli člověku nebo že zvířata neuměj prožívat nebo používat řeč.

Pochopil jsi to špatně, jen tak abych nevypadal jako další trotlík co se povyšuje nad zvířecí rasy. Ne mám je rád a jsem členem organizace jejich ochrany. =)Víš já to myslel tak, převedu na všem známé peníze. Dej je psu, dej je kočce, praseti co budou dělat. Rozhaž mezi ně několik 1000 Kč. Budou kvůli tomu šílet radostí, že mají peníze? Budou kvůli tomu ubližovat ostatním aby jich měli co nejvíce? Jo když tohle u nich uděláš s jídlem tak to budou dělat, ale to jsme u toho co jsem naznačil.
Dej jim práci, seber jim jí to jsou věci co oni nechápu, proč by se z toho měli u nich oběvit reakce ve formě emocí?
Nezajímají je dluhy peníze stres z práce ne tohle a tak je mnohem míň jevů které na ně působí, možná jsem špatně naznačil, že mají míň citů tak to se omlouvám, jen je míň vlivů vyvolávajících u nich tyto reakce.
13.5.2009 21:58 - Colombo
Jsi členem organizace pro ochranu zvířat?
Tak to jasně jsi homocentrik.
(chránit zvířata už znamená rozlišovat člověk-zvíře, což je opět špatně)

Víš, že zvíře je i moucha? Medůsa? Obyčejný polyp? Salpa?(dokud je to chlupaté a vrtí to ocáskem, tak to se to pak chrání! Ale slizké a nechutné? Pche)
Těmihle pseudohumanisty taky celkem opovrhuju.
13.5.2009 21:59 - Sethi
na medůzy pozor. ty malé nesmrtelné svině mění oceány v obrovský želatinový dort.
13.5.2009 22:09 - Milamber
Colombo
S tím homocentrismem pomalu, ať tu zachvíli neni homocentrik každej kdo má doma zvíře...a komu vadí když někdo..vraždí druhy zvířat, která jsou na vymření to je jedinej důvod proč tam jsem, nepřivazuju se ke stromům to nikdy, na to to mám zas v hlavě v pořádku... jen nechci za pár let vidět zvířata jen v zoo.

Sethi taky jsem slyšel, potvory jedny, zachvíli se dostanou na souš a ovládnou planetu.
13.5.2009 22:13 - sirien
Jerson: To je Star Trek! Tam má všechno smysl a logiku a NEOBSAHUJE TO CHYBY, chápeš? Kdybys viděl poslední ST, tak to tam VYSVĚTLUJOU!!
(omlouvám se, malý trekkie záchvat. Nicméně v tom poslednim ST to fakt docela hezky vysvětlujou)
13.5.2009 22:17 - sirien
Píše:
převedu na všem známé peníze. Dej je psu, dej je kočce, praseti co budou dělat. Rozhaž mezi ně několik 1000 Kč. Budou kvůli tomu šílet radostí, že mají peníze? Budou kvůli tomu ubližovat ostatním aby jich měli co nejvíce? Jo když tohle u nich uděláš s jídlem tak to budou dělat, ale to jsme u toho co jsem naznačil.

Lidé si mysleli, že jsou nejinteligentnější a nejvyspělejší druh planety, protože stavěly velká města a tvořily spoustu zajímavých věcí jako automobily. Delfíni si mysleli, že jsou inteligentnější a vyspělejší z úplně stejného důvodu.
(c) Stopařův průvodce po galaxii
13.5.2009 22:18 - Colombo
vždycky budeš moci vidět zvířata všude kolem sebe
člověk je zvíře, veškerý hmyz je taky zvíře, všechno, co je fylogeneticky bližší jelenovi než žamiónu je zvíře.
Prasata budou(chutnají nám +- symbióza), kočky budou(máme rádi chlupaté věci, co se k nám lýsají a nemají kecy, že bychom se měli umýt, že se chtějí dívat na něco jiného na televizi...), psi, křečci.....
Venku zůstanou ptáci, spousta dalších zvířat, protože město je uplně jiný, nový skvělý, biotop se spoustou různých nik...
Chce se na to dívat z jiné stránky, než je z té homocentrické. Co do toho přimíchat trochu evoluce a nedívat se na dnešek jako na "něco zvláštního, protože žiju teď a jsem člověk", ale jako jen jednu z mnoha etap života na zemi.
Nepřizpůsobíš se? Vyhyneš. Proč tohle popíráš?
13.5.2009 22:18 - Sethi
shoda... podmětu... s... přísudkem... prosím...
13.5.2009 22:19 - Jerson
Siriene, já poslední Star Trek náhodou viděl. Tože v něm má všechno smysl a logiku nechám stranou, abychom se tu nedohadovali, nicméně mám dojem, že ve všech předchozích filmech a seriálech tohle vysvětlení nechybělo a Vulkánci byli stejně oblíbení. Nebo ne?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0011110305786133 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.060139179229736 secREMOTE_IP: 35.172.193.238